Levensverhalen op het kruispunt
Verteld door vrouwen uit voormalig Nederlands-Indië
ARQ Nationaal Psychotrauma Centrum en Stichting Pelita legden de levensverhalen vast van vrouwen die zijn geboren in voormalig Nederlands-Indië, waar zij de Tweede Wereldoorlog en de daaropvolgende Indonesische onafhankelijkheidsoorlog van dichtbij meemaakten. Na de onafhankelijkheid van Indonesië vertrokken velen van hen naar Nederland – of elders – en bouwden een nieuw leven op, terwijl hun herinneringen, ervaringen en culturele achtergronden met hen meereisden.
Nu deze generatie langzaam verdwijnt, leggen we hun verhalen vast. De foto’s zijn gemaakt door Elles Tuhusula. Zo blijven hun ervaringen én hun veerkracht bewaard, en kunnen ze worden doorgegeven aan toekomstige generaties.
Er is een tentoonstelling en een bundel samengesteld met deze levensverhalen en foto's. Mensen van de derde en vierde generatie gingen met de verhalen aan de slag in de workshop Sioh Mama. Dat deden ze onder leiding van dichter en performer Robin Block, fotograaf Joyce de Vries en musicus Tasilo Pieck.